Z okazji praktyk na uczelni mam okazję pobawić się paroma gadżetami. Jednym z nich jest pockbetbook pro, kóry jest 10 calowym czytnikiem. Co ciekawe, poza funkcjami czytnika, jest też świetnym organizerem oraz posiada aplikację firm trzecich. Nie zrobię tego jako recenzję, ale jako tabelkę porównawczą, dzięki której sami ocenicie, czy potrzebujecie tabletu 10 calowego czy małego kindla. Jeśli myślicie pomiędzy wyborem małego a dużego czytnika, opuście wiersze z wydajnością, bo zamiast Pocketbooka można wybrać produkty innych firm lub nowsze.

Nazwa Kindle Touch Pocketbook Pro
Ekran Czytelny, wyraźne i ostre litery, dobra głębia szarości Czasami „znikają piksele”, ostry, bladsze kolory
Dotyk Multitouch, oparty na podczerwieni. Zmiany stron poprzez gesty lub naciśniecie na ekran w odpowiednim miejscu Oporowy, dodany rysik. Ciężko idzie i trzeba mocno dociskać. Na szczęście do zmiany stron są dedykowane przyciski.
Formaty MOBI, PRC, TXT, PDF,KF8,CBZ, JPG, GIF, PNG,DOC, DOCX, RTF, HTML, JPG PDF (obsługa DRM ADE), ePub (obsługa DRM ADE), TXT, HTML, RTF, PRC, CHM, DJVU, DOC, FB2, FB2.zip, TCR, JPG, BMP, PNG, TIFF
Wygoda czytania Mały ekran idealnie nadaje się do czytania w trakcie podróży, autobusie itp Jednak czytania PDF na nim nie należy do przyjemności. Mobi oraz inne dokumenty świetnie się skalują. 10′ ekran ułatwia czytanie PDF w jego naturalnej wielkości. Np magazyny
Menu Proste, z listą publikacji, kolekcjami oraz przyciskiem dostępu do menu. Akcje na plikach poprzez dłuższe przytrzymanie Rozbudowane, z kalendarzem, zegarem oraz ostatnimi plikami.Z menu możliwość użycia dodatkowych aplikacji (typu gra sudoku na połowie ekranu)
Prędkość działania Menu jak na czytnik szybko się odświeża, reaguje natychmiastowo. Zmiana stron i wczytanie stron niemal niezauważalnie Czytnik muli strasznie. Co ciekawe o ile przy PDF strony zmieniały się w miarę szybko, to przy epubie musiał pomyśleć.
Werdykt Bardzo dobry czytnik na podróże. 10′ cali dobre dla czytelników magazynów oraz dokumentacji (wciąż większość w PDF), jednak nie ten model.
Dane techniczne producenta Strona produktu oraz miejsca gdzie możesz kupić)

http://www.amazon.com/Kindle-Touch-e-Reader-Touch-Screen-Wi-Fi-Special-Offers/dp/B005890G8Y

http://www.pocketbook-int.com/pl/products/pocketbook-pro-903

Do kupienia:

http://www.bezkartek.pl/br-v-br91/czytnik-ebookow-Pocketbook-Pro-912.jsf

Za wypożyczenie dziękuje Akademickiemu Centrum Informatyki na ATH