Po dłuższej przerwie i zmotywowany paroma wydarzeniami, w tym tytułowym konkursem “Daj Się Poznać 2017”, postanowiłem wrócić do sekcji programistycznej. Konkurs zainspirował mnie do pracy nad sobą i systematycznością przy “projektach do szuflady” .. znaczy na githuba 🙂

Motyw działania

Zainspirowany pracą znajomych oraz uwielbieniem do gier, moją tematyką jest gra w technologii #Unity3D. Liczę, że skoro kod zalicza się do kodów opensourcowych, a wykorzystywane oprogramowanie jest również darmowe do zastosowań domowych, jak i darmowych projektów, nic nie stało mi na przeszkodzie. Zacząłem od prostej gry-labiryntu, który jest w projekcie.. ale postanowiłem rozszerzyć to dalej ← RogueLike . Trochę zainspirowany #DoomRL od @ChaosForge (Link) , oraz innymi tego typu grami, postaram się zostawić także swój ślad w tym świecie.
Oczywiście – cały projekt dostępny jest na githubie.
Posty będą czasami krótsze, ale z video a czasami po prostu kod 🙂 Tak przy okazji, to nie przejmujcie się teksturami 🙂 Kiedyś nastanie ten dzień, kiedy podmieniony zostanie sprite na coś lepszego.

Narzędzia

Aplikacja tworzona jest w Unity3d tyle, że w technologii 2d, a kod piszę przez InteliJ Rider, ponieważ z Mono Develop …ani Xamarin Develop … ani Visual Studio for Mac (Tak. To wciąż ten sam produkt), nie da się na Macu pracować.

Założenie projektu

Fabularnie gra nie jest jeszcze ustawiona, ale będzie to RPG z widokiem z góry. Mapy będą głównie generowane losowo – przynajmniej te z podziemi oraz “questowe”, natomiast te, które będą kluczowe dla fabuły – będą ładowane, z ręcznie przygotowanej macierzy 2d 🙂
Efekty, ekwipunek, rozwój postaci oraz mechanika poruszania będą rozwijane z czasem.
Sterowanie będzie dostosowane do kontrolera, ale też przygotowane, aby łatwo było przeportować projekt na platformy mobilne.

Podsumowanie

Posty postaram się wrzucać 2 razy w tygodniu, w międzyczasie, do przygotowań na Islandię, prowadzenia drugiego bloga na temat kaw, montowaniu filmików … oraz gdzieś w wolnym czasie odświeżania postów na temat programowania na platformę Android, które aż się o to proszą.

 

Zapraszam : Daj się Poznać