Dzięki uprzejmości i wiedzy Twitterowiczów Bartek @Czujny Dul i Marek @maliiinaew Malinowski , miałem okazję dorwać się do Pre alpha Facebook Home.

Co to jest Facebook Home?

Jest to launcher (tzn pulpit dla tych mniej technicznych) na  smartfony z systemem Android.

Został stworzony przez Facebook, a jego głównym celem jest bezpośredni kontakt z usługami Facebooka. Mamy więc Facebook Messenger (Niestety  nie integruje się w tej wersji z Launcherem). Facebook Home dostępny będzie także jako integralna część telefonu HTC First

Siatka aplikacji:

device-2013-04-08-224323
Siatka zz wszystkimi aplikacjami

Siatka z skrótami do aplikacji(która swoją drogą sprawiała wrażenie za czułej, gdy sie ją konfigurowało):

device-2013-04-08-224317

POWIADOMIENIA:

device-2013-04-08-224300
Okno powiadomień w przypadku wielu wiadomości z odkrytym status barem

device-2013-04-08-160353
Przykłady powiadomień

Kolejną ciekawostką, niestety ograniczoną w wycieku, są powiadomienia. Widać je na ekranie blokady (Screeny powyżej).  Niestety w tym wypadku tylko te z poziomu serwisu społecznościowego Facebook.

Nie ukrywam, że  nie zdążyłem zrobić zrzutów ekranów najważniejszej części, czyli głównej listy zdarzeń (tu odsyłam do Czujnym okiem), ponieważ po stronie serwera usługa została wyłączona. W piątek, o ile premiera nie zostanie przełożonam, wrzucę  artykuł opisujący pełną wersję nowego dzieła z firmy od Marka Zuckerberg. Mam nadzieję, że  w przeciwieństwie do wersji  alpha, zmniejszy się pobór prądu, który na obecną chwilę jest zbyt wysoki.

Apel

APELUJĘ DO UŻYTKOWNIKÓW FACEBOOK: WRZUCAJCIE DOBRE ZDJĘCIA, INACZEJ SKOŃCZYCIE JAKO TAPETA PRZY PREZENTACJI TELEFONU. A TO DLA NIEKTÓRYCH NIE ZAWSZE PÓJDZIE NA DOBRZE 🙂

Źródło;

https://www.facebook.com/home