Podczas weekendu (13-15 kwiecień) odbyła się 3 edycja Hackfestu. Jest to 48h maraton kodzenia startupów w grupach.

W obecnym roku poza Poznaniem i Online. Aplikacje można było także tworzyć w grupach  także w Bielsko Biała na Akademii Techniczno Humanistycznej w nowo utworzonym Akademickim Centrum Informacji. Zdjęcia z imprezy można oglądać na Galeria Hackfest BB dzięki uprzejmości dr inż Tomasza Gancarczyka, który całą noc opiekował się biednymi programistami. Poza kodzeniem mieliśmy także dostęp do ruchu (dzięki Kinect Sports)  oraz tony aluminium w postaci Energetyków takich jak #Black czy #Green-up (+puszka RedBull od sponsora). Wieczorami (w tym z soboty na niedziele także o 3 w nocy) mogliśmy delektować się Pizzą oraz Kebabem. 

48 h na nogach to spore wyzwanie, jednak projekt w wersji pokazowej został prawie cały ukończony(niestety drobne braki w aplikacji w wersji  mobilnej spowodowane wygraną zmęczenia pod koniec projektu). I nawet jak nie wygramy, to wciąż uważam że warto było tak spędzić tam czas  i poznać ludzi, którzy sobie pomagali zamiast traktować jako konkurencję(co jest dla mnie wielkim plusem dla tego eventu).

Co do samego wydarzenia:

http://hackfest.pl/ polega na 48 h (dokładniej 46h o co kłócił się kolega, bo 2 h do ostatniej prezentacji brakowało), w której teamy z 1-3 ludzi  tworzyły aplikację (dowolną np webową, mobilną czy stacjonarną(rzadko)), opracowując do niej biznesplan oraz zaprezentować ją 2 razy (w 2 dzień około 12 oraz na końcuczyli w niedziele o 14). Dodatkowo,  każda drużyna musiała udostępnić adres swojego repezytorium (by kontrolowali). Dodatkiem do hackfestu były wykłady na różne tematy(np testy jednostkowe oraz o zend framework).

Jak wcześniej pisałem. Tegoroczna edycja miała miejsce w Poznaniu, Bielsku Białej i Online – W Bielsku było 6 drużyn – A całe spotkanie można było oglądać online na hackfest.pl

Przejdę teraz do naszego projektu:

OPIS PROJEKTU STWORZONY PRZEZ TEAM LEADERA : ŁUKASZ KREBOK (grafik):

https://www.facebook.com/pages/Imprezowy-Automat-Community/344370312286376

Wychodzimy z klubu bo impreza nam nie pasuje ale chcemy jeszcze się pobawić bo noc młoda.
Idea, która nam przyświecała podczas tworzenia Imprezowego Automatu była prosta i wyszła z naszych osobistych doświadczeń i potrzeb.

Włączamy aplikację na komórce która zlokalizuje nas na mapie i pokaże gdzie są najbliższe imprezy, dodatkowo jeśli nasi znajomi dopisali się do jakiejś też to zobaczymy ( o ile faktycznie tam poszli). Wiemy gdzie iść bez chodzenia po całym mieście szukając kogoś/imprezy.

Jesteśmy głodni w trakcie zabawy albo podczas niej? odpalamy tą samą aplikację i wiemy gdzie w pobliżu czynne mamy lokale z jedzeniem, tak samo sprawa się ma gdy zabraknie nam

funduszy i potrzebujemy bankomatu.

Wydarzenia na mapie dodajemy po zalogowaniu się przez facebooka na portalu i/lub aplikacji na samym facebooku.
Dodatkowo wprowadzimy flagę do wydarzenia mówiącą o tym że dane miejsce jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Innym przykładem użycia może być sytuacja gdy siedzimy w domu i zachce nam się iść gdzieś na piwko lub tańce. Niestety znajomi są offline a telefony poza zasięgiem (większość z klubów nie ma zasięgu GSM ponieważ znajdują się w piwnicach etc.). Znajomi wcześniej zapisali się na imprezy i dzięki temu mamy jakiś obraz gdzie się mogą znajdować.

Gdy nie chcemy/nie możemy się zapisać na wydarzenie z aplikacji mobilnej możemy to zrobić via Facebook lub portal WWW przed wyjściem w miasto.
źródło(http://hackfest.pl/projects/1543,imprezowy-automat) gdzie zapraszamy również do polubienia projektu.

PHPowcem w projekcie był Paweł Płoneczka https://www.facebook.com/Anatejms

Grafikiem i team leaderem: Łukasz Krebok https://www.facebook.com/lukaszkrebok

 Wersja Mobilna:

Mimo już lekkiego doświadczenia to i tak technologia użyta w niej była dla mnie nowością (google map, facebook oAuth, httpPost)

Do projektu powstała także wersja mobilna, którą można pobrać do testów (dodawanie eventów, filtr oraz wiele poprawek po ogłoszeniu wyników) na:

Get it on Google Play

Aplikacja na androida działa na podobnej zasadzie z pewnymi różnicami, szczegóły danej lokalizacji wyświetlane są po kliknięciu w znacznik na mapie + obliczanie dystansu odbywa się na zasadzie odległości od naszej AKTUALNEJ pozycji
Zapraszam do pobrania na: