Jest w mobilnym rynku firma, która robi gry rozbudowane, dobre a co najważniejsze wciągające. Grafika nawiązuje do starych dobrych gier. Tą firmą jest Kairosoft ,a gry polecam osobiście. Nie przetestowałem wszystkich z ich portfolio, ale jak zdarzy się promocja zakupuje je bez wahania. 

Game Dev Story:

Przygodę z grami tej firmy zacząłem właśnie od tej, której banner widzicie powyżej.  Grę udało zdobyć się w promocji (w sumie jak każda którą testowałem przed lub w trakcie testów).

W GameDevStory zarządzamy firmą, która tworzy gry. Począwszy od małej 4 osobowej firemki która głównie robi zadania na zlecenia, poprzez średnią firmę kończąc na tworzeniu konsol. Główną atrakcją tej gry są tworzenia samej gry. Wybieramy gatunek, kupujemy licencję na daną konsolę i przechodzimy przez  proces tworzenia gier w trakcie którym ustalamy kto ma zająć się dźwiękiem  kto grafiką a  kto samym gameplayem. Oczywiście nie samymi grami człowiek żyje. Tak więc naszych pracowników zatrudniamy, zwalniamy. Szkolimy oraz motywujemy.  Polecam, zwłaszcza. że do tej pozycji sam najczęściej wracam.

p.s jest to jedyna bez trybu panoramicznego :/

GRAND PRIX STORY

Druga pozycja tej firmy, z którą miałem styczność jest menadżer Gry Wyścigowej.  Mimo tego samego stylu graficznego, gra jest po prostu inna. Tym razem jak wspominałem mamy pod sobą drużynę złożoną z kierowcy oraz mechaników, a naszym zadaniem jest odpowiednie ustawienie auta, wynalezienie części. typów pojazdu oraz szkolenia kierowców tak. aby wygrać każdy wyścig.

Co do mojej opinii. Choć sam nie jestem fascynatem samochodów i wyścigów. to przy tej grze bawiłem się bardzo dobrze

Mega Mall Story

Trzecią grą w moim zestawieniu jest menadżer Centrum Handlowego. W tym wypadku, nie bawiłem się tak rewelacyjnie jak w poprzednie opisanych grach, ale nie jest to też gra, którą skreślam. Jest po prostu inna.  Tworzymy centrum handlowe, dodajemy do niego sklepy z których zarabiamy. Tworzymy kombinacje ułożeń sklepów, ulepszamy je oraz inwestujemy w okolice marketu, aby więcej klienteli przychodziło.

Nudności, monotonii  oraz braku zajęć przypisać tej grze NIE możemy.

The Sushi Spinnery 

Czy ja kiedyś wspominałem, jak bardzo lubię sushi?  Ta gra, to połączenie talentu Kairosoft oraz restauracji z moim ulubionym daniem. Połączenie to wyszło znakomicie. Wręcz smacznie. Gracz staje się zarządcą sushi baru.  Zarządza otoczeniem, pracownikami oraz co najważniejsze. Samymi daniami. Można tworzyć własne kombinacje, własne smaki, które nasi klienci oceniają. Ponownie mamy sporo opcji rozbudowy, zarządzania oraz ulepszania. Tyle, że w dobrym SMAKU.

Dungeon Village

 Tym razem przenosimy się do zarządzania fantastyczną wioską, mieszczącą się w niebezpiecznym rejonie. Niebezpiecznym, ponieważ nawiedzanej przez różne potwory, smoki itp. Zadaniem naszym jest rozwijanie wioską, tak aby przyciągać nowych bohaterów. Tych możemy uzbrajać, uczyć oraz budować im mieszkania.  Możemy także wysyłać ich na misję. Na pohybel smokom 🙂
Przy tej grze bawiłem się bardzo dobrze i co najmniej parę długich wieczorów:) Polecam 

Beastie Bay 

W Beastie Bay Kairosoft przenosi nas do bezludnej wyspy, którą w początkowej fazie odkrywamy, a potem rozbudowujemy. Brzmi nudno ? W odkrywaniu wyspy pomaga nam chowaniec. Tego uczymy, rozwijamy oraz uzbrajamy. Zdobywamy też nowe (system jest lekko uboższą wersją łapania Pokemonów) w trakcie gry. Różnicą wielką w stosunku do poprzedników jest system walki. Przypomina system z gier jRPG (Golden Sun, Pokemony , Final Fantasy (te klasyczne) etc). Poza łapanie, zwierzęta można także wylosować za medale. Medale te zdobywamy  za godziny spędzone w grze nagradzane przy następnym uruchomieniu. Można je także kupić za realne pieniądze. Na szczęście bez kupowania nie czujemy się specjalnie gorsi. Warto dodać. że gra jest darmowa. Niestety, jest też reklama. Polecam jednak bardzo

Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś ciekawe gry, albo zagram w jedne, które pominąłem (wiele to promocji jest) zrobię aktualizację wpisu o nowe produkty.

Screeny oraz banery pochodzą z Google Play danych produktów. Są też odnośnikami. Jeżeli nir będą się wyświetlać, wrzucę na swój serwer.